Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza pomoc
Autor Wiadomość
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2012-08-28, 18:47   

Destro91 napisał/a:
No to chyba że tak, ale dodatkowa wiedza i umiejętności się zawsze przydadzą ;-)


Oczywiście kolego że tak, bo bez wiedzy to nawet torba medyczna Ci nic nie da :-D
 
     
Destro91 

Wiek: 32
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 31
Wysłany: 2012-08-29, 07:12   

Dokładnie ;-) wiedza i umiejętności to podstawa, do tego trzeba się nie bać i robić swoje.
 
     
bobo82 
vide cul fide


Tym śmigam: DAF xf
Pracuję w firmie: -------
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, kop-ład.
Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 261
Skąd: Słupca[PSL]
Wysłany: 2012-08-29, 13:54   

Wiele osób w sytuacji typu wypadek, wpada w histerie i pomimo wiedzy jaką posiada i tak nie wie od czego zacząć.

Więc trzeba zachować zimną krew, łatwo powiedzieć gorzej zrobić w sytuacjach newralgicznych do których większość ludzi nie jest przyzwyczajona.
 
     
Destro91 

Wiek: 32
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 31
Wysłany: 2012-08-30, 19:33   

Dokładnie kolego jak mówisz, patrząc na innych od razu ogarnia ich stres i panika i nawet wtedy ich umiejętności na nic się nie przydadzą, moim zdaniem przed wyrobieniem prawa jazdy powinien być obowiązkowy jakiś egzamin np. na fantomie z udzielania pierwszej pomocy lub coś w ten deseń bo sama teoria nie daje tyle co praktyka, co innego jest o tym posłuchać a co innego zrobić, ogarnąć samemu jak to jest w takiej sytuacji.
 
     
TIRcenter 
TIRcenter


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 103
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2012-08-30, 20:01   

Zawsze można iść na kurs pierwszej pomocy. Nie są drogie.
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2012-08-31, 10:24   

Destro91 napisał/a:
Dokładnie kolego jak mówisz, patrząc na innych od razu ogarnia ich stres i panika i nawet wtedy ich umiejętności na nic się nie przydadzą, moim zdaniem przed wyrobieniem prawa jazdy powinien być obowiązkowy jakiś egzamin np. na fantomie z udzielania pierwszej pomocy lub coś w ten deseń bo sama teoria nie daje tyle co praktyka, co innego jest o tym posłuchać a co innego zrobić, ogarnąć samemu jak to jest w takiej sytuacji.


Nie no znowu nie przesadzajmy z tymi kursami jakie powinny być wraz z prawkiem.
Poza tym na kursie (przynajnmiej ja) przy kat B miałem 2h na temat pierwszej pomocy, poza tym w szkole na zajęciach z przysposobienia obronnego także teoria + praktyka na fantomie + opatrywanie ran kończyn górnych i dolnych, oraz jak się zachować przy udarach, wstrząsach mózgu, oparzeniach i ukąszeniach. ;-)
Także coś tam miałem, a poza tym zawsze jak pisze kolega wyżej - można iść samemu na taki kurs, tylko żaden kurs nie spowoduje że nie wystąpi u nas stres. Co innego człowiek który z pierwszą pomocą ma na codzien do czynienia jak np. ratownik medyczny, a co innego człowiek który musi udzielić pomocy raz na jakiś czas.... ;-)
 
     
Wojtas066 
MODERATOR


Tym śmigam: Peugeot 206
Pracuję w firmie: Brak
Uprawnienia: B
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 85
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-08-31, 10:47   

Dokładnie, każdy jakiś kurs przechodził z pierwszej pomocy i to wystarczy. Nie potrzeba żadnych kursów przy wyrabianiu prawa jazdy. Ilość kursów raczej nie wpłynie na to, czy pojawi się u nas stres, czy nie. Do naszych zadań polega tylko zapamiętanie schematu, co mamy robić i tyle.
 
 
     
MichalScania 

Pracuję w firmie: podaję hasło: okoń !!!!
Pomógł: 18 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 1332
Wysłany: 2012-08-31, 11:12   

Nawet zadzwonienie po pogotowie jest już bardzo dobrym działaniem, jeśli ktoś boi się coś zrobić.
 
     
TIRcenter 
TIRcenter


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 103
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2012-08-31, 16:32   

Wojtas066 napisał/a:
Ilość kursów raczej nie wpłynie na to, czy pojawi się u nas stres, czy nie.

Ja jestem wręcz przeciwnego. Przyswojenie wiedzy z tego zakresu (teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej) pozwoli na spokojniejsze podejście do tematu. Będziemy się czuć po prostu pewniej.
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2012-08-31, 20:50   

TIRcenter napisał/a:
Wojtas066 napisał/a:
Ilość kursów raczej nie wpłynie na to, czy pojawi się u nas stres, czy nie.

Ja jestem wręcz przeciwnego. Przyswojenie wiedzy z tego zakresu (teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej) pozwoli na spokojniejsze podejście do tematu. Będziemy się czuć po prostu pewniej.


Pompowanie fantoma a pomoc ofiarze wypadku która podczas tego wypadku straciła rękę czy ma tak pokiereszowany brzuch że różne elementy są na zewnątrz, jest różnica :?:
Pojeździł pare lat w karetce jako ratownik, wtedy będzie dla Ciebie to norma ;-)
 
     
TIRcenter 
TIRcenter


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 103
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2012-08-31, 21:01   

Nie chodzi mi o samą pomoc ofierze wypadku, a zrobienie pierwszego kroku. Ćwicząc na fantomach nabieramy pewnych nawyków. Czyż nie lepiej iść na taki kurs raz na dwa lata np i przypomnieć sobie jak to się robi? To właśnie takie "udzielanie PP raz na jakiś czas", które w sytuacji kryzysowej daje Nam pewność siebie, żeby podejść i zobaczyć co się stało, a nie odwrócić wzrok. No i wytyczne się zmieniły od momentu czasów przysposobienia obronnego w liceum (dla tych starszych kolegów).

Miałem okazję jeździć kilkanaście (może kilkadziesiąt?) razy na zespole podstawowym w Łodzi, gdzie były różne przypadki. Pewnie, nie byłem sam, bo miałem za plecami wykwalifikowanych ratowników medycznych jednak na przykład kolejne zastrzyki wykonywałem już z większym luzem niż za pierwszym razem.
 
     
xXKrystianXx 

Wiek: 32
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 35
Wysłany: 2012-12-17, 22:37   

Ja nie dawno zrobiłem kurs pierwszej pomocy BLS(Basic Life Support).Czy się opłacało? Oczywiście,że TAK,różne sytuacje mogą nas spotkać.Jest to trudne,ale należy zachować trzeźwość umysłu.Kraj mamy taki jaki mamy to się trzeba zastanowić:jak nie jesteś pewny,boisz się ,dzwonisz po karetkę i nic nie robisz.Za złe udzielenie pomocy w skutku której osoba poszkodowana doznała uszczerbku na zdrowiu:3 lata pozbawienia wolności,a za nie udzielenie pomocy 2 lata.Papier może mieć każdy,a czy to zrobi to różnie jest.Przy udzielaniu pierwszej pomocy są "jasne" wytyczne.Nie udzielamy pomocy jeśli sami nie jesteśmy bezpieczni,ponieważ zamiast jednego poszkodowanego będzie dwóch.Na kursie powiedzieli,że podczas sytuacji,w których są osoby poszkodowane nagle na miejscu jest kilkunastu bohaterów,każdy wie co i jak,każdy widział,słyszał jak to się robi,ten czytał na internecie,a ten słyszał w radiu, nie słuchamy nikogo tylko robimy to co my sami wiemy(tylko jeśli jesteśmy 100% pewni co robimy,a jeśli nie to nie robimy nic,bo tak jak wcześniej napisałem,zamiast pomóc możemy jeszcze bardziej komuś zaszkodzić.

Pozdrawiam!!
 
     
Bartek123

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-02-04, 08:46   

Kurs pierwszej pomocy to jedno, a mentalne podejście do tego tematu to drugie. Teoretycznie uczy się w szkołach jak udzielać pierwszej pomocy i ćwiczy nawet podstawowe działania, ale co z tego jeśli widząc na ulicy leżącego człowieka wciąż wiele osób reaguje w dziwny sposób: "pewnie pijany!" - przykre, ale prawdziwe.
 
     
najw

Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-04-25, 09:11   

Poprawne ułożenie osoby poszkodowanej może uratować jej życie nawet w najgorszym wypadku, więc warto zwracać na to szczególną uwagę.
 
     
kancok

Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-06-25, 13:11   

Brzydzi czy nie, trzeba robić to co wymaga sytuacja.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg