Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Przejście z podwójnej obsady na pojedyncza
Autor Wiadomość
DawidPodiasol2

Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: 2018-06-27, 19:37   Przejście z podwójnej obsady na pojedyncza

Witam! Mamy taka sytuację, że jazda w podwójnej obsadzie

Wyjazd niedziela godzina 14.30 zakończenie poniedziałek godzina 6.00 rano. Obaj kierowcy wyciągają karty.

Jeden kierowca idzie na urlop, a drugi zaczyna dalszą pracę jako pojedyncza obsada. I teraz pytanie.

1. Mogę ruszyć o godzinie 15.01 jak mi wyjdzie 9 czy muszę robić 11 pauzy i mogę ruszyć o 17.01?

2. Ile mi jeszcze jako pojedyncza obsada zostało tzw możliwych zrobić 9 , (skrócony odpoczynek) czy w zależności czy teraz w ten poniedziałek zrobię 9 czy 11 pauzy po wyciągnięciu kart.

Jak to wygląda w tej sytuacji gdy się musimy rozejść. Chodzi mi konkretnie o ten przypadek.

[ Dodano: 2018-06-27, 19:43 ]
Dodam tylko tyle, że w podwójnej obsadzie jako regularny odpoczynek to wystarczy 9 godzin, więc jeśli ruszę o godzinie 15.01 jako już pojedyncza obsada, uważam, że nadal mogę zrobić 3 skrócone odpoczynki po 9 godzin. Ale wolę zapytać tutaj ekspertów.
 
     
LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 316
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-06-28, 15:56   

1. Możesz ruszyć o godz. 15, odpoczynek 9h masz zaliczany za podwójną obsadę i jest to odpoczynek regularny.
2. Mowa jest tylko o możliwości skrócenia odpoczynku dobowego regularnego 3x pomiędzy odpoczynkami tygodniowymi. W podwójnej obsadzie odpoczynek regularny wynosi 9h a skrócony nie istnieje, więc nadal masz 3x9h pomiędzy odpoczynkami tygodniowymi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg