Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Kierowca praca na LOHR (pierwsza praca na C+E)
Autor Wiadomość
Kowal91 
Cała BENZYNA :D

Uprawnienia: B, B+E, C, C+E
Wiek: 33
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: PPL
Wysłany: 2014-02-02, 18:39   Kierowca praca na LOHR (pierwsza praca na C+E)

Witam chciał bym dodac temat pt. kierowca LOHR ponieważ w najbliższym czasie planuje podjecia pracy , mojej pierwszej pracy za kółkiem zestawy i najprawdopodobnie bedzie to LOHRA chciał bym usłyszec kilka info "co z czym" jakies porady z góry dziek za informacje

[ Dodano: 2014-02-02, 18:41 ]
PORADY, OPINIE ???

[ Dodano: 2014-06-07, 22:42 ]
witam, widze kompletny brak kierowców którzy smigaja na autotransporterach, ja żuciłem sie po zdaniu C+E na głeboką wode czyli na LOHR po przyuczeniu co z czym jak ładujemy jak zabezpieczamy i jakie wysokosci dostałęm Iveco Eurocargo 2009r z pietrem długosc zestawu 18.60m najazd z pietrem i na sztywnym zaczepie z trzema oskami na srodku, smigam mozna powiedziec na stałym kółku załadunek swarzędz 4szt Caddy i stała trasa w jedno miejsce francja 60km od belgi, rozladowuje nówki wracam sie na pusto do belgi ładuje uzywke w obrebie 100-150km mam komplet i wracam na baze w wielkopolsce to moje kółko wyjazdy zależa od awizacji nowych ale poniedziełek, wtorek juz jade ewentualnie srode, przy wyjezdzie w poniedziałek powrót to czwartek góra piatek, powiem wam ze obawiałem sie tej pracy ale chyba lepiej nie mogłem trafic stałe kółka stała wypłata, z nowkami wiadomo wjedziesz i zjedziesz sam, używka zalezy w jakiej kondycji czasami wjedzie czasami wózek widłowy potrzebny ewentualnie wciagarka, jak ktos by miał jakies pytania słuze niewielką pomoca bo dopiero sie rozkrecam :-D pozdrawiam Kowal
 
     
kancena

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-06-23, 12:51   

Mało jest kierowców którzy jeźdzą w tej kategorii.
 
     
Kowal91 
Cała BENZYNA :D

Uprawnienia: B, B+E, C, C+E
Wiek: 33
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: PPL
Wysłany: 2014-07-13, 12:59   

mało? nie powiedział bym teraz 3 miesiac siedze w tej branzy jest to moja pierwsza praca na CE i powiem ze na naszych drogach jest mnustwo lohr, na tą chwile nie moge powiedziec złego słowa na takim zestawie :))
 
     
Diabolique 


Tym śmigam: Volvo FH16 Honda / Accord V 2.0i
Uprawnienia: CE,KW,KK,II WJO.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Blok Wschodni
Wysłany: 2014-07-13, 22:17   

a zarobki? ;]
 
     
Kowal91 
Cała BENZYNA :D

Uprawnienia: B, B+E, C, C+E
Wiek: 33
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: PPL
Wysłany: 2014-07-21, 16:26   

ja osobiscie ładuje sie w swarzedzu, caddy i z nimi do francji (60km) od granicy belgijskiej) a na powrocie z belgi uzywka i mam od trasy, 1000zł
 
     
kermit 


Tym śmigam: Volvo FH
Pracuję w firmie: Eurobulk
Uprawnienia: B C C+E
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 42
Wysłany: 2014-08-19, 06:47   

Witam

Ja za trzy tygodnie zaczynam swoją pracę i przygodę z transportem również idę na głęboką wodę i startuje z LOHR. Kolego Kowal91 czy możesz napisać coś więcej na temat załadunków i protokołów dot. ewentualnych szkód?
 
     
Kowal91 
Cała BENZYNA :D

Uprawnienia: B, B+E, C, C+E
Wiek: 33
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: PPL
Wysłany: 2014-08-23, 13:43   

Witam a co dokładnie chcesz wiedzieć, ja smigałem do konca lipca na lohr ale w sierpniu był cały miesiac przestoju i puki jestem młody to próbuje swoich sił na innym zestawiem w innej firmie, odnosnie listu przewozowego CMR zalezy pod kim sie jezdzi, pod jedna firmą dostajesz wypisaną a pod drugą wypisujesz, odnosnie uszkodzeń to protokół sporzadzaja na rozładunkach a o ewntualnych uszkodzeniach za bardzo nie wiem bo mi sie nie przydarzyło nic przez ten krótki okres czasu (kilko miesieczny) ale słyszałem od chłopaków na załadunkach ze jak jest zderzak pod spodem przyrysowany, od zbyt szybkiego wjechania albo zjezania z LOHRy to 1100zł z ubezpieczalni kasuja :)
 
     
kermit 


Tym śmigam: Volvo FH
Pracuję w firmie: Eurobulk
Uprawnienia: B C C+E
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 42
Wysłany: 2014-08-24, 09:01   

Na placach załadunkowych są jakieś specjalne wymogi? Typu kamiezlka lub kask. Spotkałem się z pewną historią że w Swarzędzu kierowca został wyproszony bo nie miał kasku i butów BHP. Obówie kamizelkę i uniform dostanę z firmy ale kasku nie słyszałem. Nie wiem na ile to prawda ale chciałbym być przygotowany jak najlepiej.
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2014-08-24, 14:50   

kermit, to w sklepie BHP niech Ci szefo kupi, a jak powie że szkoda pieniędzy to się módl, oby jak najszybciej odmówiono Wam załadunku na firmę przez brak, zaraz Ci szef kupi. Powinieneś być przygotowany, bo na jednej firmie będziesz mógł latać w hawajkach i japonkach a na drugiej w pełnym "umundurowaniu"
 
     
kermit 


Tym śmigam: Volvo FH
Pracuję w firmie: Eurobulk
Uprawnienia: B C C+E
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 42
Wysłany: 2014-08-24, 21:41   

Mobil 1994 jak wspomniałem buty spodnie kamizelka to mam zapewnione. Ale jak się ma kwestia do tego kasku np? Bo jedni mają inni nie. Na firmie mówią że nie trzeba ale jak chcę to we własnym zakresie mogę sobie kupić. Pytam bo kilka razy widziałem kask na podszybiu nie jednej lohry a już na cysternach z paliwem to podobno obowiązek.
 
     
Diabolique 


Tym śmigam: Volvo FH16 Honda / Accord V 2.0i
Uprawnienia: CE,KW,KK,II WJO.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Blok Wschodni
Wysłany: 2014-08-24, 23:36   

lepiej go mieć, niż go potrzebować ;] nawet jak miałbyś kupić we własnym zakresie.
 
     
Kowal91 
Cała BENZYNA :D

Uprawnienia: B, B+E, C, C+E
Wiek: 33
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: PPL
Wysłany: 2014-08-25, 09:28   

z tym ubiorem róznie jest zależy od miejsca w którym sie ładujesz/rozładowujesz, rzeczywiscie w swarzedzu zalezy kto jest na zmianie mogą ci wywalic, buty ochronne z blachą i kamizelka, w swarzedzu mozesz chodzic w krótkich spodenkach latem ja chodziłem i nikt nie zwrócił mi uwagi, we francji jeszcze trzeba miesc obowiazkowo długie spodnie nie wazne ze na dwoże jest 40C', wszystko zalezy gdzie i jacy ludzie są gdzie indziej tak jak kolega wyżej pisał mozesz w japonkach i slipkach sciagac, ale z kaskiem nigdzie sie nie spotkałem czy w PL czu na zachodzie
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2014-08-25, 12:31   

kermit, jak nie trzeba to nie. Sam nie kupuj, może się szef zdziwi jak za brak kasku nie załadują Ci gdzieś towaru, wtedy Ci kupi. Jego brożka, nie przejmuj się za dużo. Raz mu powiedziałeś żeby Ci kupił, mówi że nie, to nie. Do czasu... ;-)
 
     
Kowal91 
Cała BENZYNA :D

Uprawnienia: B, B+E, C, C+E
Wiek: 33
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: PPL
Wysłany: 2014-08-25, 15:54   

popieram kolege mobil1994, mowiłes nie kupił to sie jedzie :)
 
     
kermit 


Tym śmigam: Volvo FH
Pracuję w firmie: Eurobulk
Uprawnienia: B C C+E
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 42
Wysłany: 2014-08-25, 18:04   

Fakt chyba za bardzo biorę wszystko do siebie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg