Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Psychotesty i Badania Lekarskie czy trudno przejść?
Autor Wiadomość
mianas87

Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-02-14, 13:35   

ok czyli psychotestow nie musze sie obawiac, natomiast jak wyglada badanie lekarskie przed rozpoczeciem kursu na kat C? czy w tej kwestii rowniez cos sie zmienilo po zmianie przepisow w lipcu 2014r.? czy dalej lekarz sprawdza widzenie przestrzenne za pomoca okularow i obrazkow w 3d?
 
     
bartek4334 


Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KW,KK
Wiek: 30
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 84
Skąd: Kmp
Wysłany: 2015-02-14, 16:06   

mianas87, co lekrza to inaczej. U mnie to był szybki temat. "Co Pan potrzebuje" - "Badania lekarskie na kierowcę kategorii C i może byc od razu drugie badanie na C+E" 5min i dziękuję do widzenia :)
 
 
     
mati373737

Tym śmigam: DAF XF e6 Super Space Cab
Pracuję w firmie: Transportowej
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK, II WJO, Koparki
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: WLKP
Wysłany: 2015-02-14, 19:59   

Psychotesty to oczywiście banał. Nie wiem jak tam z widzeniem przestrzennym w przypadku osób z wadami wzroku, ale trzeba tam ustawić takie 3 linie w jednej płaszczyźnie. Jest jeszcze coś na reflex. Co do badań to w moim przypadku badania na c i c+e kosztowały mnie 2 bańki plus okulista z tego co pamiętam 80zl, bo bez okulisty nie da rady przynajmniej u mojego lekarza. Dodam, że nigdy nie miałem problemów ze wzrokiem, ale zaświadczenie od okulisty było musowe
 
     
mianas87

Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-02-14, 20:16   

mati373737 napisał/a:
Psychotesty to oczywiście banał. Nie wiem jak tam z widzeniem przestrzennym w przypadku osób z wadami wzroku, ale trzeba tam ustawić takie 3 linie w jednej płaszczyźnie. Jest jeszcze coś na reflex. Co do badań to w moim przypadku badania na c i c+e kosztowały mnie 2 bańki plus okulista z tego co pamiętam 80zl, bo bez okulisty nie da rady przynajmniej u mojego lekarza. Dodam, że nigdy nie miałem problemów ze wzrokiem, ale zaświadczenie od okulisty było musowe


nie ma juz badania stereoskopem czyli tzw patyczkow.gdybys dokladniej czytal post, bys wiedzial.natomiast interesuje mnie jak teraz wyglada badanie lekarskie przed rozpoczeciem kat C? Czy lekarz oprocz badania wzroku tzn czy dobrze widzimy sprawdza rowniez widzenie przestrzenne za pomoca okularow 3d i obrazkow?prosze o konkretna odpowiedz od osob, ktore sa zorientowane w tym temacie.
 
     
mati373737

Tym śmigam: DAF XF e6 Super Space Cab
Pracuję w firmie: Transportowej
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK, II WJO, Koparki
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: WLKP
Wysłany: 2015-02-14, 22:39   

Jak to nie ma? Ja robiłem pierwsze testy rok temu a na samochody ciężarowe ponad miesiąc temu i "patyczki" były... Sam lekarz pyta cie o to samo co na kat. B, ale wysyla cie jeszcze dodatkowo do okulisty i od niego musisz dostać zaświadczenie. Okulista zakrapla oczy i ogólnie badanie jest dość dokładne, ale to pewnie zależy od miejsca
 
     
siejek 

Tym śmigam: Man TGA 24.430+Wielton
Pracuję w firmie: UNIPASZ
Uprawnienia: B B+E C C+E KWP KK
Wiek: 32
Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 70
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2015-02-25, 20:07   

ja robiłem badania lekarskie i psychologiczne jakiś miesiąc temu w Siedlcach i kosztowało mnie to 350 zł, lekarskie 200 i psychotesty 150
 
     
bartek4334 


Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KW,KK
Wiek: 30
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 84
Skąd: Kmp
Wysłany: 2015-03-21, 12:55   

Panowie nawet tutaj nikt mnie o tym nie poinformowało. Małe ku przestrodze
Na początku roku poszedłem na badania psychologiczne i lekarskie. Dostałem nawet dwa orzeczenia psychologiczne żeby miał drugie do C+E i dwa badania lekarskie również do E.
Zadowolony, że mam wszystko po ok. miesiącu idę na kurs prawka C i KWP. Dowiaduję się, że moje orzeczenie i badanie to tylko papierki do kat. C. Następnie jeśli chcę rozpocząć kurs na KWP muszę mieć orzeczenie psychologiczne i badania lekarskie. Całe badania wyglądają tak samo, ale sa to zupełnie inne papierki które opierają się na innych artykułach.
W ten sposób zapłaciłem 150 psycho do kat.C 150zł badanie lekarskie do kat.C
kolejne 150zł z psycho do KWP i 180zł za badania do KWP.
Dodam, że robiłem psycho i badanie na C w innym ośrodku niż do KWP.
Gdyby robił wszystko w ośrodku do którego zapisałem się na kurs zapłaciłbym 150zł +250zł czyli 400zł a nie 630zł :(
Więc dopytujcie dokładnie co ile kosztuje w jakim ośrodku i pytajcie o orzeczenia i badania do C i do KW bo to już co innego :)
 
 
     
GROM 

Tym śmigam: Ford focus
Uprawnienia: B BE C CE KK KW
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 91
Wysłany: 2015-03-21, 13:12   

No kolego jajuz to w tamtym roku przerobilem jak mi wyskoczyli z kwota 600 zl za badania do KW i prawka. Dziwne ze nikt o tym nie wspomnial albo mieli taniej
 
     
Menelaos 

Uprawnienia: B C E KWP ADR cysterny
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 62
Skąd: UK
Wysłany: 2015-03-21, 15:40   

Ja robiłem miesiąc temu i u mnie wyglądało to tak:

Neurolog - 30 zł
Okulista - 70 zł
Laryngolog - 30 zł
Badanie cukru - 6 zł
Medycyna pracy - 200 zł
Psychotesty - 180 zł

Nauczony poradami z forum w medycynie pracy i na psychotestach prosiłem od razu o zaświadczenia zarówno na KWP jak i do prawa jazdy. Dostałem wszystko jak trzeba.
 
     
bartek4334 


Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KW,KK
Wiek: 30
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 84
Skąd: Kmp
Wysłany: 2015-03-21, 18:24   

Menelaos, u mnie wystarczy testy i lekarz, tylko w miejscu gdzie robiłem pierwsze testy nie poinformowali mnie o konieczności dodatkowych badań do KWP. Teraz to już po ptakach :)
Jestem w czasie robienia kursu razem z KWP :)
 
 
     
siejek 

Tym śmigam: Man TGA 24.430+Wielton
Pracuję w firmie: UNIPASZ
Uprawnienia: B B+E C C+E KWP KK
Wiek: 32
Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 70
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2015-03-21, 20:42   

jakieś kosmiczne ceny u Was, ja zapłaciłem za wszystkie badania do kat C, C+E i KWP 350 zł, Pani w OSK od razu mnie poinformowała żeby powiedzieć lekarzowi że potrzebuje badania do C C+E i KWP, i wydał mi takie bez żadnej dodatkowej opłaty ;-)
 
     
bartek4334 


Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KW,KK
Wiek: 30
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 84
Skąd: Kmp
Wysłany: 2015-03-22, 20:33   

siejek, no u mnie byłoby podobnie gdybym od początku był poinformowany o potrzebnych orzeczeniach i badaniach :/
 
 
     
pawlosurm 

Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-05-01, 15:00   

Ja psychotesty robiłem w http://www.oes.krakow.pl/. Spoko testy mili ludzi . poszło jak z płatka.
 
     
wiktormazgaj

Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-07-25, 11:54   

W Krakowie sprawnie psychotesty zrobisz w Oesie. Mają wszystko super poukładane. Cent też przystępne. Dodatkowym atutem jest to że praktycznie wszystko możesz u nich zrobić. Wszystkie kursy zawodowe także masz wszystko w jednym miejscu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg