Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza praca: Zaproponowali mi podstawe + kilometrówke.
Autor Wiadomość
MlodyKierowca

Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-05-29, 19:23   Pierwsza praca: Zaproponowali mi podstawe + kilometrówke.

Witam

Niedługo mam egzamin na kw.wstępną,i postanowiłem powoli szukac pracy.

Zadzwoniłem do jednej firmy,spytac sie czy przyjmują pracowników bez doświadczenia.

Jest to duża firma,nie bede wymieniał nazwy,ale wydaje się porządną,i renomowaną firmą,mają bardzo dużo nowych samochodów,i zatrudniają wielu pracowników. Myśle,ze nie oszukują ludzi.

Pani odpowiedziała mi,że na początek dają oczywiscie umowe o pracę na okres próbny (podstawa) + kilometrówka. Nie powiedziała dokładnie ile bedzie wynosic kilometrówka,ale podejrzewam,ze cos ok. 30gr. Jazda oczywiscie w podwójnej obsadzie przez okres próbny,lub szybciej jeśli ktoś bedzie sie czuł pewnie.

Powiedziała też,ze w okresie próbnym 3 miesiące za okres kiedy stoje nie bede miał płacone,tylko za te kilometry,które rzeczywiscie przejade. Po 3 miesiacach za postoje również płacą,i są różne inne dodatki po tych 3 miesiącach,ale nie pamiętam dokładnie o czym mówiła jakies benefity nie pamietam. Mówiła,że po tych 3 miesiącach w systemie 4/1 miesięcznie można zarobic 6-7 tyś.

Jazda w systemie 4/1 można też dłużej,chyba 6/1

Ja spytałem o diety,a ona odpowiedziała,że ta kilometrówka to jest tak jak diety...

Czy przyjelibyscie na moim miejscu bez doświadczenia pracę na kilometrówkę (+podstawa)?

Czy taka kilometrówka jest wyraźnie oznaczona na umowie o pracę?

Czy ktoś z Was pracował na kilometrówce? Jakie są Wasze opinie na temat tej formy wynagrodzenia?

O co mam pytac na rozmowie kwalifikacyjnej? Na co uważac?

Co jeśli zdarzyłby sie jakiś wypadek? W takiej sytuacji rozumiem,ze firma ubezpieczeniowa płaci za naprawy,a nie ja?

Szczerze mówiąc najbardziej przemawia do mnie to,ze jest to duża firma transportowa,nie chciałbym miec w CV jakis małych firm,zawsze lepiej to wygląda w CV.

Przepraszam za takie pytania,pewnie dla Was to wszystko jest jasne,ale ja nie mam pojęcia o pracy kierowcy,nie wiem na co mam uważac ,dopiero co zdałem prawo jazdy,a nie chciałbym sie wpakowac w jakies kłopoty,dużo pieniedzy i czasu kosztowały mnie te wszystkie kursy sami rozumiecie...

Za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo dziękuje.

Pozdrawiam wszystkich kierowców.

PS. Może macie jakieś sprawdzone firmy transportowe,które zatrudniają pracowników bez doświadczenia?
 
     
mrc 
Kierownik - Dyrygent


Tym śmigam: Kia Ceed II
Pracuję w firmie: Dziad Trans Sp. z o.o.
Uprawnienia: B, C, C+E, KW
Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 311
Skąd: ten mandat?
Wysłany: 2016-05-30, 12:28   

MlodyKierowca napisał/a:
ale wydaje się porządną,i renomowaną firmą


MlodyKierowca napisał/a:
(podstawa) + kilometrówka


Zdecydowanie takie rozliczanie kierowcy wyklucza firmę z kręgów "renomowanych"

MlodyKierowca napisał/a:
Powiedziała też,ze w okresie próbnym 3 miesiące za okres kiedy stoje nie bede miał płacone,tylko za te kilometry,które rzeczywiscie przejade.


Czyli wolontariat :lol: A kilometrówkę płacą tylko Twoją? Jak Twój zmiennik jedzie to traktują Cię jak byś był turystą?

Cytat:
Ja spytałem o diety,a ona odpowiedziała,że ta kilometrówka to jest tak jak diety...


hahahahah!!! HIT !!! Tego jeszcze nie słyszałem. Ciekawe czy ta "ona" wie, że jest prawnie zakazane rozliczanie kierowcy od kilometra :) Najlepsze jest to, że diety i tak Ci przysługują z tytułu umowy o pracę i zakładając sprawę w sądzie firma płaci zaległe diety.

MlodyKierowca napisał/a:
Czy przyjelibyscie na moim miejscu bez doświadczenia pracę na kilometrówkę (+podstawa)?


Nie, obecnie brakuje bardzo dużo kierowców i można trafić na lepszą startową ofertę. Szczególnie, że nie oferują żadnego ciekawego systemu tylko 4/1 a 6/2 to chyba dla osób nie mogące patrzeć na swoje rodziny.

Cytat:
Czy taka kilometrówka jest wyraźnie oznaczona na umowie o pracę?


Nie, gdyż niezgodne z prawem jest rozliczanie kierowcy na podstawie przejechanych kilometrów.
Chyba, że firma nie obawia się oczywistych konsekwencji w co wątpię.

MlodyKierowca napisał/a:
Czy ktoś z Was pracował na kilometrówce? Jakie są Wasze opinie na temat tej formy wynagrodzenia?


Stoisz = nie zarabiasz
Nie ma ładunku = nie zarabiasz
Weekend = nie zarabiasz ( pauzę kręcisz za free jak pies w budzie )

więcej przykładów?

MlodyKierowca napisał/a:
O co mam pytac na rozmowie kwalifikacyjnej? Na co uważac?


Na rozliczanie kierowcy na podstawie kilometrów lub % od frachtu


MlodyKierowca napisał/a:
Co jeśli zdarzyłby sie jakiś wypadek? W takiej sytuacji rozumiem,ze firma ubezpieczeniowa płaci za naprawy,a nie ja?


Dowiedz się czy nie ma w firmie odpowiedzialności za uszkodzenia. Skąd mamy znać politykę danej firmy?

MlodyKierowca napisał/a:
Szczerze mówiąc najbardziej przemawia do mnie to,ze jest to duża firma transportowa,nie chciałbym miec w CV jakis małych firm,zawsze lepiej to wygląda w CV.


A co to ma za znaczenie że duża? Nie jest to żadna gwarancja.
Jest wiele małych firm co dobrze traktują kierowców, ale do takich można się dostać najczęściej z polecenia i ogłoszeń o szukaniu kierowców nie znajdziesz.

MlodyKierowca napisał/a:
Przepraszam za takie pytania,pewnie dla Was to wszystko jest jasne,ale ja nie mam pojęcia o pracy kierowcy,nie wiem na co mam uważac ,dopiero co zdałem prawo jazdy,a nie chciałbym sie wpakowac w jakies kłopoty,dużo pieniedzy i czasu kosztowały mnie te wszystkie kursy sami rozumiecie...


Skoro wydałeś dużo pieniędzy dobrze przemyśl czy chcesz iść do firmy jako biały murzyn.
 
     
MlodyKierowca

Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-05-30, 20:50   

Ok dzieki za odpowiedź,już wiem troche na co uważac. Poszukam czegoś innego,w sumie brakuje bardzo dużo kierowców,wiec nie ma co brac pierwszej lepszej pracy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg