Wyszukiwarka:

Poprzedni temat «» Następny temat
KD Truck w angli.
Autor Wiadomość
Markulus 
koroner

Tym śmigam: Merc 308
Pracuję w firmie: U siebie.
Uprawnienia: A, B , B+E, C, C+E
Wysłany: 2013-09-29, 15:27   KD Truck w angli.

Już chyba wszyscy czytali bloga. Krzyś pojechał wyspy zdobywac. Zostaje tam na stałe- z tego co wiem. Za parę tyg wiozę jego rodzinkę na lotnisko. Mam nadzieję że tam za swoją pracę nie będzie się martwił o wynagrodzenie.
Moja skromna osoba -- celuje w Australię.

Gość w tym forum jest najlepsze to -że posiada takiego usera jak Gość

mobil1994 
mobil1994

Tym śmigam: Audi A4/ VW Golf III
Uprawnienia: B
Wysłany: 2013-09-29, 18:32   

Oo czyli Ty będziesz prowadził pociągi drogowe :?:

Markulus 
koroner

Wysłany: 2013-09-29, 18:54   

Dokładnie . Już mało kto chce W UE jeździć.

Puciaty 

Tym śmigam: Honda cbr 929
Uprawnienia: A, B, B+E, C, C+E,KWP
Wysłany: 2013-09-29, 19:08   

Markulus, Czytałem również i jestes zaskoczony, oraz pełny podzowu co do Krzyśka decyzji :) mam nadzieje ze bedzie nagrywał filmy :)
C - 2013
C+E - 2014
KWP - 2014

Dawid 
Udaję, że się znam.

Tym śmigam: DAF XF 105.460 Super Space Cab + Schmitz
Pracuję w firmie: Jeżdżę sam dla siebie ;)
Uprawnienia: B, C, C+E, KW, KK.
Wysłany: 2013-09-29, 22:09   

W Polsce robi się tylko szkołę,a później spierdala się za granice jak najdalej się da od tego syfu.. takie są fakty życia w Polsce..

Powodzenia na wyspach Krzychu ;P.Może kiedyś się tam spotkamy ;-)

mobil1994 
mobil1994

Tym śmigam: Audi A4/ VW Golf III
Uprawnienia: B
Wysłany: 2013-09-30, 07:04   

Mnie zastanawia tylko jedno. Czy polski szef musi mieć od razu dochód 60% :?: Czy z frachtu musi mu więcej zostać aniżeli wyda, ale robi to kosztem kierowcy :?:

I pytanie, chyba retoryczne, czy w naszym kraju się to kiedyś zmieni :?: Czy dopiero jak zacznie brakować kierowców :?: Choć zawsze będą Ci niedoświadczeni, który mają ciężką sytuację, bo najlepiej takich szefowie by puszczali za free i może niech jeszcze paliwo zapłaci. I tak samo Trucker TV. W swoich filmach też mówi że ucieka z Polski.

Inna sprawa w naszym pięknym kraju, jak to określił pewnie Pan, zielona wyspa, ale na tej zielonej wyspie kierowca zatrudniany jest za najniższą krajową. A na emeryturze to za co będzie żył :?: Pomijając fakt czy dożyje, bo niedługo może wiek emerytalny najlepiej zrobić 100 lat. A co, jak szaleć to na całego.... :roll:

Czy na zachodzie też oficjalnie na konto "idzie" podstawa czy całość :?:
Jeśli całość to inni szefowie nie płaczą że nie zarabiają :?:

Dawid 
Udaję, że się znam.

Wysłany: 2013-09-30, 15:36   

Gdyby Rosjanie nie wzięli nas pod zabory to bylibyśmy panami,a tak to gówno mieliśmy,gówno mamy i gówno będziemy mieć .Z obecnym rządem to sobie daleko nie zajdziemy....Oni sobie żyją godnie i mają wszystko w dupie bo czy pracują czy nie dostają za to kasę,a ty zapieprzasz 4 tygodnie po europie jak głupi żeby przeżyć od 10 do 10.Zobaczcie sobie jak płacą za granicą.
Kierowca w Holandii zarabia 9000 zł msc w Polsce max 5-6 tyś przy dobrym zapier*alaniu z czego szef Ci powie ,,Oooo za duże spalanie" i bach masz pół pensji miej.W Irlandii to samo kierowca dużego zarabia 11000 tyś msc i co tydzień w domu i gdzie jest sprawiedliwość ? Nie dziwie się że Polacy ,,Uciekają" z Polski jak najdalej się da.Nie dziwie się też że Krzysiek wyjechał na wyspy,utrzymanie rodziny w tych czasach nie należy do najłątwiejszych.. .Sam chętnie spier*doliłbym z tego syfu ale życie nie jest takie proste jak się wydaje..Z resztą nikt nie powiedział że życie będzie łatwe..

rymi 

Uprawnienia: A-B+E-C+E HDS ADR KW KK
Wysłany: 2013-09-30, 19:36   Re: KD Truck w angli.

Markulus napisał/a:
Już chyba wszyscy czytali bloga. Krzyś pojechał wyspy zdobywac. Zostaje tam na stałe- z tego co wiem. Za parę tyg wiozę jego rodzinkę na lotnisko. Mam nadzieję że tam za swoją pracę nie będzie się martwił o wynagrodzenie.
Moja skromna osoba -- celuje w Australię.

No to powodzenia, na teraz nie potrzebują kierowców, bez tego nie dostaniesz wizy pracowniczej, mało tego w australii musisz wszystkie papiery robić od nowa, dalej jakieś 3-4 lata na jakimś busie, dalej 3-4 lata na normalnych zestawach i jeśli zrobisz papiery na tzw pociągi to możeeeee, a i tak mogą zabrać wizę kiedy im się zachcę

Krzyś 

Uprawnienia: B, C, KW.
Wysłany: 2013-09-30, 21:37   

5-6tyś i ledwo przeżyć od 10 do 10. Spoko. Powiedz to tym którzy zarabiają najniższą, czyli jakieś 1450 netto.

Dawid 
Udaję, że się znam.

Wysłany: 2013-09-30, 22:32   

No nie wiem,może to ja jestem taki rozrzutny... No ok pracuj sam do tego mniej rodzinę na utrzymaniu gdzie jest dwójka dzieci, dom też sam się nie utrzyma,do tego opłać rachunki i inne pierdoły ..Zobaczymy ile Ci zostanie... Spoko..Jestem rozrzutny..

swiezakdriver 
ŚwieżakDriver

Uprawnienia: B, C, C+E, KW
Wysłany: 2013-09-30, 22:52   

rymi, jakie nowe papiery kolego?? Szczerze moglem wyjechac do Australii do roboty interesowalem sie tym przez pewien czas bo mam tam akurat bliska rodzine mojej zony ktora chciala pomoc nam sie tam osiedlic. Pisalem z gosiem (wujek jest dobym kolega wlasciciela) ktory ma normalne trucki i pociagi. Chcielimi wszystko zalatwic. Ale zona nie chciala bo za daleko. Nawet bilet oplacali. Tylko tlumaczenie papierow i w droge. TYLE!!

Andrzej_88 
akordeonista!

Uprawnienia: B, C, C+E, KW, KK, WW
Wysłany: 2013-10-01, 16:04   

Chyba każdy w moim wieku myśli tak, żeby w PL zdobyć jakieś doświadczenie i dyla z kraju..

HaBart 

Uprawnienia: B, C, CE, KW
Wysłany: 2013-10-01, 16:53   

Ja tak samo robię ucieczkę z kraju i jadę do skandynawii, mam ten komfort, że rodzina mieszka w Norwegii.

Co do prawka w Australii, to wiem,że na 100% nie uznają kat. B z Pl, gdyż brat studiuje w Brisbane i sie dawiadywał jak sprawa wygląda w tym temacie- musisz zdać u nich egzamin.

Markulus 
koroner

Wysłany: 2013-10-02, 17:21   

HaBart napisał/a:
Co do prawka w Australii, to wiem,że na 100% nie uznają kat. B z Pl, gdyż brat studiuje w Brisbane i sie dawiadywał jak sprawa wygląda w tym temacie- musisz zdać u nich egzamin.

Nic nie musisz zdawać. Musisz mieć europejskie prawko . i wszystkie papiery na angielski przetłumaczone 3 lata możesz jeździć. No chyba że ich własny konsulat uja wie o prawie we własnym kraju . :-)

HaBart 

Uprawnienia: B, C, CE, KW
Wysłany: 2013-10-02, 20:00   

Myślę, że zależne to może być od konkretnego stanu w jakim by załatwiał wszystkie papiery.

Odpowiedz do tematu