Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Tygodniowy Okres Odpoczynku (Proszę o Pomoc)
Autor Wiadomość
krakus208 
krakus208


Uprawnienia: B,C,B+E,C+E, KW, KK, HDS.
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 122
Skąd: Koło
Wysłany: 2013-02-07, 18:45   Tygodniowy Okres Odpoczynku (Proszę o Pomoc)

Panowie jak to jest z tym tygodniowym czasem odpoczynku ? No wykonuje tydzień jazdy i po tym muszę zatrzymać się na odpoczynek 45h. Ale mogę również skrócić ten mój tygodniowy odpoczynek do 24h Może mi ktos opisać ile razy mogę skracać w jakim czasie i co po tem jeśli skruce to później te brakujące godziny muszę jakoś w innym terminie odpocząc czy jak ? Wielkie dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
 
     
bigman 


Tym śmigam: MAGNUM 480DXi
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 698
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-02-07, 19:46   

Tak kolego jak piszesz.
Możesz zrobić odpoczynek tzw. regularny tygodniowy okres odpoczynku, który musi trwać co najmniej 45 godzin, lub skrócony tygodniowy okres odpoczynku, trwający krócej niż 45h, ale co najmniej 24 godziny.

Odpoczynek tygodniowy skrócony musisz odebrać do końca trzeciego tygodnia, po skróceniu - najpóźniej.
Przykład:

1 tydzień
2 tydzień 3 tydzień 4 tydzień 5 tydzień 6 tydzień

Jeśli w 1 tygodniu zrobisz odpoczynek skrócony 24h to do końca 3 tygodnia (czyli 4 tydzień czerwony) musisz odebrać brakujące 21 godzin!
Możesz te brakujące 21 godzin dołączyć do innego odpoczynku (również tygodniowego), co najmniej 9 godzinnego.
W tym pierwszym tygodniu, jeśli zrobisz przykładowo 30 godzin odpoczynku to też będzie skrócony i wtedy musisz odebrać brakujące 15 godzin (45-30=15)

Jeśli w 2 tygodniu robisz odpoczynek skrócony to musisz go odebrać najpóźniej do końca 5 tygodnia
 
     
Iron.Falcon 
Brummi Fahrer


Tym śmigam: Stralis 460
Pracuję w firmie: Reiffeisen
Uprawnienia: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, BE, C1E, CE, T
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 743
Skąd: Germania
Wysłany: 2013-02-07, 19:47   

krakus208, nalicz Bigman'owi pomógł !!!
 
 
     
krakus208 
krakus208


Uprawnienia: B,C,B+E,C+E, KW, KK, HDS.
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 122
Skąd: Koło
Wysłany: 2013-02-07, 19:52   

Iron.Falcon napisał/a:
krakus208, nalicz Bigman'owi pomógł !!!


Oczywiście z miłą chęcią. Kolega naprawdę jest spoko i bardzo dużo pomaga. Pozdro
 
     
bigman 


Tym śmigam: MAGNUM 480DXi
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 698
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-02-07, 19:54   

Co do tego ile razy możesz to zrobić:

W każdym okresie dwóch kolejnych tygodni (w okresie dwutygodniowym) musisz odebrać co najmniej jeden regularny (45h) odpoczynek i drugi regularny lub skrócony.
Pamiętaj, że tydzień to okres od poniedziałku godzina 0:00 do niedzieli godz. 24:00.
Czyli okres dwutygodniowy to będzie od pn 0:00 do drugiej niedzieli 24:00
Odbieranie odpoczynku skróconego musi odbyć się w całości!
 
     
krakus208 
krakus208


Uprawnienia: B,C,B+E,C+E, KW, KK, HDS.
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 122
Skąd: Koło
Wysłany: 2013-02-07, 19:56   

bigman napisał/a:
Tak kolego jak piszesz.
Możesz zrobić odpoczynek tzw. regularny tygodniowy okres odpoczynku, który musi trwać co najmniej 45 godzin, lub skrócony tygodniowy okres odpoczynku, trwający krócej niż 45h, ale co najmniej 24 godziny.

Odpoczynek tygodniowy skrócony musisz odebrać do końca trzeciego tygodnia, po skróceniu - najpóźniej.
Przykład:

1 tydzień
2 tydzień 3 tydzień 4 tydzień 5 tydzień 6 tydzień

Jeśli w 1 tygodniu zrobisz odpoczynek skrócony 24h to do końca 3 tygodnia (czyli 4 tydzień czerwony) musisz odebrać brakujące 21 godzin!
Możesz te brakujące 21 godzin dołączyć do innego odpoczynku (również tygodniowego), co najmniej 9 godzinnego.
W tym pierwszym tygodniu, jeśli zrobisz przykładowo 30 godzin odpoczynku to też będzie skrócony i wtedy musisz odebrać brakujące 15 godzin (45-30=15)

Jeśli w 2 tygodniu robisz odpoczynek skrócony to musisz go odebrać najpóźniej do końca 5 tygodnia


Wielkie dzięki kolego. Tylko jeszcze dopytam bo tu: Możesz te brakujące 21 godzin dołączyć do innego odpoczynku (również tygodniowego), co najmniej 9 godzinnego.
Czy w tym nawiasie nie powinno być (również dziennego) ? Bo trochę nie rozumie tego (również tygodniowego), co najmniej 9 godzinnego. Czyli jak odeśpię ten zaległy czas w następnym tygodniu to mogę od nowa skracać ten tygodniowy czy to jest tak że co 3 tygodnie mogę skracać ??? Z góry wielkie dzięki za odp.

[ Dodano: 2013-02-07, 20:03 ]
bigman napisał/a:
Co do tego ile razy możesz to zrobić:

W każdym okresie dwóch kolejnych tygodni (w okresie dwutygodniowym) musisz odebrać co najmniej jeden regularny (45h) odpoczynek i drugi regularny lub skrócony.
Pamiętaj, że tydzień to okres od poniedziałku godzina 0:00 do niedzieli godz. 24:00.
Czyli okres dwutygodniowy to będzie od pn 0:00 do drugiej niedzieli 24:00
Odbieranie odpoczynku skróconego musi odbyć się w całości!


Kolego czyli jak jeżdżę przykładowo od poniedziałku do piątku to mogę odbierać w weekend odpoczynek tygodniowy w domu ? Tylko wtedy chyba wyrysowuje ręcznie na tarczce lub papierze z cyfrowego tak ?

I jeszcze jedno pytanko przykładowo jeżdżę od poniedziałku do niedzieli czyli cały tydzień to od poniedziałku 00:00 muszę odbierać już odpoczynek tygodniowy. Tak ?
 
     
bigman 


Tym śmigam: MAGNUM 480DXi
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 698
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-02-07, 20:09   

krakus208 napisał/a:
Czy w tym nawiasie nie powinno być (również dziennego) ? Bo trochę nie rozumie tego

Tak dokładnie. Ja tylko podałem przykład. Możesz go dołączyć (odebrać) do odpoczynku dziennego skróconego (9h), lub też do pełnego (11h).
krakus208 napisał/a:
czy to jest tak że co 3 tygodnie mogę skracać ???

Do końca 3 tygodnia musisz skrócony odpoczynek odebrać, a co do skracania to musisz patrzeć na ten okres dwutygodniowy.
Przepis mówi tak:
W ciągu dwóch kolejnych tygodni musisz wykorzystać co najmniej:
- dwa pełne (45h) okresy odpoczynku, lub
- jeden pełny okres odpoczynku i jeden skrócony (24h) okres odpoczynku, który musi trwać co najmniej 24 godziny.

[ Dodano: 2013-02-07, 20:11 ]
Teraz ja Ci dziękuję kolego, ale serio, nie trzeba za każdym razem "pomagać" :->

[ Dodano: 2013-02-07, 20:13 ]
Robię to bezinteresownie a sam widzisz, że już koledzy źle na to patrzą... :oops: :-D
 
     
Iron.Falcon 
Brummi Fahrer


Tym śmigam: Stralis 460
Pracuję w firmie: Reiffeisen
Uprawnienia: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, BE, C1E, CE, T
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 743
Skąd: Germania
Wysłany: 2013-02-07, 20:15   

bigman napisał/a:
Robię to bezinteresownie a sam widzisz, że już koledzy źle na to patrzą... :oops: :-D

doceniają ! doceniają Arku !!
 
 
     
bigman 


Tym śmigam: MAGNUM 480DXi
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 698
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-02-07, 20:16   

Mogę przez to zostać nielubiany... (choć nie twierdzę, że jestem) :mrgreen:
 
     
krakus208 
krakus208


Uprawnienia: B,C,B+E,C+E, KW, KK, HDS.
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 122
Skąd: Koło
Wysłany: 2013-02-07, 20:17   

bigman napisał/a:
krakus208 napisał/a:
Czy w tym nawiasie nie powinno być (również dziennego) ? Bo trochę nie rozumie tego

Tak dokładnie. Ja tylko podałem przykład. Możesz go dołączyć (odebrać) do odpoczynku dziennego skróconego (9h), lub też do pełnego (11h).
krakus208 napisał/a:
czy to jest tak że co 3 tygodnie mogę skracać ???

Do końca 3 tygodnia musisz skrócony odpoczynek odebrać, a co do skracania to musisz patrzeć na ten okres dwutygodniowy.
Przepis mówi tak:
W ciągu dwóch kolejnych tygodni musisz wykorzystać co najmniej:
- dwa pełne (45h) okresy odpoczynku, lub
- jeden pełny okres odpoczynku i jeden skrócony (24h) okres odpoczynku, który musi trwać co najmniej 24 godziny.

[ Dodano: 2013-02-07, 20:11 ]
Teraz ja Ci dziękuję kolego, ale serio, nie trzeba za każdym razem "pomagać" :->

[ Dodano: 2013-02-07, 20:13 ]
Robię to bezinteresownie a sam widzisz, że już koledzy źle na to patrzą... :oops: :-D


Kolego nie interesują mnie koledzy którzy na to źle patrzą. Jeśli patrzą to niech pomogą a także to otrzymają ponieważ po to jest ta opcja. Ty tracisz czas aby mi pomóc więc ja się odwdzięczam w tak skromny sposób. I wisi mi to co inni mają do tego. Nie potrafią pomóc więc nie ich sprawa.

!!! WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC !!!
 
     
Iron.Falcon 
Brummi Fahrer


Tym śmigam: Stralis 460
Pracuję w firmie: Reiffeisen
Uprawnienia: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, BE, C1E, CE, T
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 743
Skąd: Germania
Wysłany: 2013-02-07, 20:18   

tak łatwo to nie ma ;-) na nielubienie to trzeba sobie zasłużyć fest trolowaniem
 
 
     
krakus208 
krakus208


Uprawnienia: B,C,B+E,C+E, KW, KK, HDS.
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 122
Skąd: Koło
Wysłany: 2013-02-07, 20:22   

bigman napisał/a:
Mogę przez to zostać nielubiany... (choć nie twierdzę, że jestem) :mrgreen:


Kolego rozumie cię Polska to kraj ludzi zazdrosnych. Samemu nie wziąć i komuś też nie dać. Tak właśnie jest. Ale nie przejmuj się tym. Nie potrafią pomóc to nic za darmo nie ma. Ty pomogłeś mi już w kilku sprawach i za to serdeczne Dzięki. A tym co zazdroszczą powiem tak ZAPRASZAM DO POMOCY.

[ Dodano: 2013-02-07, 20:25 ]
Kolego odpowiedź mi jeszcze na to jeśli dąło by radę:

Kolego czyli jak jeżdżę przykładowo od poniedziałku do piątku to mogę odbierać w weekend odpoczynek tygodniowy w domu ? Tylko wtedy chyba wyrysowuje ręcznie na tarczce lub papierze z cyfrowego tak ?

I jeszcze jedno pytanko przykładowo jeżdżę od poniedziałku do niedzieli czyli cały tydzień to od poniedziałku 00:00 muszę odbierać już odpoczynek tygodniowy. Tak ?
 
     
bigman 


Tym śmigam: MAGNUM 480DXi
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 698
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-02-07, 20:36   

krakus208 napisał/a:
I wisi mi to co inni mają do tego. Nie potrafią pomóc więc nie ich sprawa.

Uśmiechnij się i się tak nie denerwuj. To wszystko żarty :-D a ktoś może nie pomaga dlatego, że nie chce tylko może dlatego, że czegoś nie jest do końca pewien. Z drugiej strony, jak zauważyłeś ja tu dużo siedzę, więc czasem szybciej odpowiem niż inni koledzy.

krakus208 napisał/a:
Kolego czyli jak jeżdżę przykładowo od poniedziałku do piątku to mogę odbierać w weekend odpoczynek tygodniowy w domu ? Tylko wtedy chyba wyrysowuje ręcznie na tarczce lub papierze z cyfrowego tak ?

Na weekend pracodawca wystawia przede wszystkim tzw, weekendówkę i tu nie mam pewności, czy trzeba te dwa dni (sobota i niedziele) ręcznie wypełnić? Już kiedyś padło na forum takie pytanie.
krakus208 napisał/a:
I jeszcze jedno pytanko przykładowo jeżdżę od poniedziałku do niedzieli czyli cały tydzień

No to jest niedopuszczalne! Nie możesz jeździć 7 dni.
W danym tygodniu musisz odebrać kolejny odpoczynek tygodniowy najpóźniej po 6 okresach 24 godzinnych od zakończenia poprzedniego tygodniowego odpoczynku.
 
     
krakus208 
krakus208


Uprawnienia: B,C,B+E,C+E, KW, KK, HDS.
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 122
Skąd: Koło
Wysłany: 2013-02-07, 20:41   

No to jest niedopuszczalne! Nie możesz jeździć 7 dni.
W danym tygodniu musisz odebrać kolejny odpoczynek tygodniowy najpóźniej po 6 okresach 24 godzinnych od zakończenia poprzedniego tygodniowego odpoczynku.[/quote]

Aha no tak. Więc po 6 dniach robimy odpoczynek tygodniowy.

To z tym czy wykreśla się tarczkę czy wystarczy tylko ta urlopówka kolego nie wiesz ?
 
     
bigman 


Tym śmigam: MAGNUM 480DXi
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 698
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-02-07, 20:48   

krakus208 napisał/a:
Aha no tak. Więc po 6 dniach robimy odpoczynek tygodniowy.

Najpóźniej po 6 okresach 24 godzinnych, czyli po 144 godzinach.
krakus208 napisał/a:
To z tym czy wykreśla się tarczkę czy wystarczy tylko ta urlopówka kolego nie wiesz ?

Sądzę, że trzeba ponieważ kierowca musi rejestrować ręcznie okresy, jeśli zepsuje się tacho lub przebywa się poza pojazdem.
Niestety, czy jest to wymagane i czy tak koniecznie trzeba robić nie jestem pewien.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg