Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Zmieniam pracę.
Autor Wiadomość
Waclek 
Siwozęby


Uprawnienia: C+E
Wiek: 47
Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-01-18, 12:41   Zmieniam pracę.

Cześć wam. Ostatnio postanowiłem zmienić robotę bo miejsce gdzie dotychczas pracowałem niestety przestało spełniać moje wymagania. Ostatnio znalazłem ogłoszenia Link Sp. Z.O.O. oraz DB Shanker. W zasadzie oba mnie zainteresowały ale jak tak próbuję poczytać cokolwiek o tych firmach to zdania są tak podzielone w obu przypadkach że aż szkoda gadać. Dla tego piszę do was w tej sprawie. Gdzie waszym zdaniem będzie lepiej. Od razu powiem że proszę o w miarę rzetelne informacje a nie krótkie spamposty typu "pod mostem".
 
     
adrevir 

Uprawnienia: C+E, KW, ADR
Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 242
Skąd: WP
Wysłany: 2016-01-24, 16:42   

Chyba chodzi Ci o DB Schenker (nota bene wypadaloby znac poprawna nazwe firmy w ktorej chce sie zatrudnic).

O zadnej firmie transportowej w PL nie znajdziesz w necie samych pozytywnych opinii. Takie firmy po prostu nie istnieje badz sa to male firmy, gdzie jest stala obsada kierowcow, nikt sie nie zwalnia i szef nie daje ogloszenia na etransport itp. bo nawet jak ktos mu wypadnie, to ma grono zaufanych z ktorych moze wybrac.

W Linku masz ten plus, ze placa uczciwie za "wszystko" - nadgodziny, delegacje. Ale jest tez minus tego - po kraju jezdzisz za 30zl, bo tyle wynosi ustawowo krajowa dieta, a ze auta zjezdzaja/wyjezdzaja z PL, to sila rzeczy zawsze jakies krajowe diety zalapiesz. W DB nie mam pojecia jakie warunki.
 
     
Damian1996 


Uprawnienia: B,C,C+E,KW,KK
Wiek: 28
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 38
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2016-01-24, 17:11   

W DB Schenker chyba wszystko zależy od przewoźnika.
 
     
Waclek 
Siwozęby


Uprawnienia: C+E
Wiek: 47
Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-01-27, 10:46   

No delikatnie kopnąłem się w nazwie... sorry :P

A czym tam w tym linku jeżdżą?

[ Dodano: 2016-01-27, 10:48 ]
Szlag... nie mogę zedytować. Chciałem jeszcze dopisać że w sumie to zrozumiałe że jak ustawa ogranicza to trudno ale ja właśnie dla tego wolę loty poza granicami naszego "wspaniałego" państwa ale nie bardzo chcę do zagranicznych firm isć... z różnych powodów...
 
     
matiz_1990 

Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KK,KW,ADR,Koparki kl. III
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 140
Wysłany: 2016-01-27, 19:54   

Cieżarówkami... :-/ Tak na serio. Na prawdę jest dla Ciebie aż tak ważne czym będziesz jeździł? Samochód Ci nie płaci, nie buduje atmosfery w pracy ( ta jest chyba najważniejsza), nie będzie Cię obciążał za przypadkowe "głupoty" i pecha. Jak większość dużych firm, tabor mają świeży, pewnie 2-3 letni co nie znaczy, że nie zniszczony. Istnieją jednostki które nawet nowe auta w mgnieniu oka doprowadzają do ruiny. Główny tabor to MAN,IVECO i RENAULT spięty z wieltonem. Główne kierunki to Benelux i Anglia z naciskiem raczej na Anglię.
 
     
michael0001 
GaBaRyCiK

Tym śmigam: VOLVO FH4 460
Uprawnienia: A,B,B+E,C,C+E
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: 2016-01-28, 12:30   

kolego tak jak pisze adrevir proponuje ci poszukać mniejszej firmy gdzie będziesz miał bezpośredni kontakt z właścicielem,przykładowo moge indywidualnie uzgodnić warunki zatrudnienia itp.
W firmie typu właśnie dbschenker schade itp będziesz numerem i nigdy nie wypracujesz pozycji w firmie. Wszystko zależy od podejscia do tematu dla mnie wygodniej jest pracować na stałe w jednej firmie i mieć spokój ustalone warunki itd a drugi bedzie zmieniał co pół roku zakład pracy w poszukiwaniu złotego środka
 
 
     
Waclek 
Siwozęby


Uprawnienia: C+E
Wiek: 47
Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-01-29, 11:56   

No jak znajdę ofertę w małej firmie żeby się załapać i warunki będą dobre to czemu nie ale póki co zastanawiam się nad tym. No samochody są dla mnie dość ważne bo tu gdzie teraz robię jeździmy już praktycznie złomami i ciągle są z nimi problemy. Z tego co się dowiadywałem to przynajmniej tam link jest z polskim kapitałem a nie zagranicznym więc przynajmniej bym robił dla swoich... :P
 
     
DjMatias 
Na silosach...


Tym śmigam: DAF XF 105.460
Pracuję w firmie: AL TRANS - SCHMIDT POLSKA
Uprawnienia: B|BE|C|CE|D|DE|KW|KK|Wózki
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 179
Skąd: Kutno
Wysłany: 2016-01-29, 12:15   

Waclek napisał/a:
Z tego co się dowiadywałem to przynajmniej tam link jest z polskim kapitałem a nie zagranicznym więc przynajmniej bym robił dla swoich... :P

a to dobre :) tym się nie przejmuj. I tak nas wszystkich robią jak chcą, okradając nasze Państwo, więc twoje podejście nic nie zmieni :)
 
     
matiz_1990 

Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KK,KW,ADR,Koparki kl. III
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 140
Wysłany: 2016-01-29, 16:03   

Nie powiedział bym żeby kierowcy w dużej firmie byli tylko numerem. Numerem jesteś dopóki nie wiedzą czy zostaniesz właśnie miesiąc, pół roku czy zamierzasz popracować dłużej. Robiłem w dużej firmie i kierowcy pracujący tam już co najmniej 3-4 lata na pewno nie byli "numerami" i zdecydowanie mieli już swoje do powiedzenia w pewnych kwestiach tak więc to tylko głupi, powielany stereotyp moim zdaniem.
 
     
Waclek 
Siwozęby


Uprawnienia: C+E
Wiek: 47
Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-02-01, 12:57   

DjMatias napisał/a:
Waclek napisał/a:
Z tego co się dowiadywałem to przynajmniej tam link jest z polskim kapitałem a nie zagranicznym więc przynajmniej bym robił dla swoich... :P

a to dobre :) tym się nie przejmuj. I tak nas wszystkich robią jak chcą, okradając nasze Państwo, więc twoje podejście nic nie zmieni :)


No z tym robieniem nas to się zgodzę... Ale sami się na to pisaliśmy niestety i dalej mieszamy w tym saganie szamba więc cóż można rzecz... trzeba sobie jakoś radzić nie? ;>

matiz_1990 napisał/a:
Nie powiedział bym żeby kierowcy w dużej firmie byli tylko numerem. Numerem jesteś dopóki nie wiedzą czy zostaniesz właśnie miesiąc, pół roku czy zamierzasz popracować dłużej. Robiłem w dużej firmie i kierowcy pracujący tam już co najmniej 3-4 lata na pewno nie byli "numerami" i zdecydowanie mieli już swoje do powiedzenia w pewnych kwestiach tak więc to tylko głupi, powielany stereotyp moim zdaniem.


No jak firma mi się spodoba i praca będzie w miarę godziwa to i dłużej chętnie popracuję... nie lubię częstych zmian w takich aspektach życia ;P
 
     
matiz_1990 

Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KK,KW,ADR,Koparki kl. III
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 140
Wysłany: 2016-02-01, 13:07   

Myślę, że nikt nie lubi :-) Odnoszę też wrażenie, że wiele osób w tej branży bardzo pochopnie zmienia pracę. Nie mówię tu o skrajnych przypadkach niewypłacalnych firm, ale o problemach w trasie które trapią każdego z nas. Z tego potem się bierze chyba też takie nie inne podejście do kierowy jako numerka na aucie bo nikt do Ciebie nie ma zaufania. Nie wolno dać sobie w kasze dmuchać, ale współpracować też trzeba :-)
 
     
Waclek 
Siwozęby


Uprawnienia: C+E
Wiek: 47
Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-02-02, 11:01   

Problem polega na tym że niewielu ludzi to rozumie :( Tak samo jak wszędzie spotykam się z wieszaniem psów chyba na wszystkich firmach przewozowych jeżdżących po europie. Jesteśmy strasznie niezadowolonym z życia narodem kombinatorów i malkontentów... taka moja konkluzja w tym temacie. Owszem zdarzają się szefowie oszuści ale z tego co widzę w internecie to rzadkością są przewoźnicy którzy by nie żerowali na biednych niczemu nie winnych kierowcach którzy tylko raz na jakiś czas chcą sobie na lewo sprzedać paliwo czy coś w tym stylu. Parę miesięcy temu mieliśmy właśnie takiego "kolegę" co tak robił. Złapali go, obciążyli karą i wywalili i nagle na firmę wszystkie możliwe kontrole przyszły... masakra. Nie mówię że firma była 100% w porządku bo tak to bym nie zmieniał ale to obrazuje po prostu mentalność niektórych ludzi.
 
     
MrPerfect1986 


Uprawnienia: B|C|D|B+E|C+E|D+E|KW|KK|Wózki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-02-02, 18:05   

ile ci w tym linku zaproponowali?
 
     
Bonbon 


Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-04-18, 10:50   

Z tego co wiem to w LINKU dają 2250 na początek plus premie i diety 45/55, jak pociśniesz ładnie to dobrze wychodzi ;)
 
     
Uszaty

Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-04-18, 10:55   

ta a premie to zapewne na papierze tylko ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg